gebelik.org

Kadın Sağlığı Arama Motoru

Doğru arama yapın, aradığınızı bulun...gebelik.org Dr.Kağan Kocatepe tarafından hazırlanmıştır.
       
       
Dr. Kağan Kocatepe'den muayene randevusu almak için tıklayın>>

UNTERSUCHUNGSTERMİNE

MAKE AN APPOİNTMENT

gebelik.org
MÜZİKLİ SAYFA...

gebelik.org

İÇİMİZDEN BİRİ ARŞİVİNE GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN

hamilelik dönemi
dünyanın hamilelik ile ilgili
ilk görüntülü bilgilendirme sitesi

yayında...
www.hamilelik.tv

   
İÇİMİZDEN BİRİ: RAZİYE GİDER

İçimizden Biri 29/05//2004 : Yayına hazırlayan: Dr. KK

gebelik.org

Sevgili Raziye;

Senin gebeliğin boyunca bebeğine gösterdiğin özen tüm anne adaylarına örnek olabilecek kadar mükemmel oldu ve şu anda da Ece'yi layık olduğu sevgiyle hayata hazırlamaya devam ediyorsunuz. Gerçi Ece biraz büyüdü artık ama:), doğum yazısını ancak iki sene gibi kısa bir süre sonra da olsa sitede yayınlayabilir duruma gelmiş olmak beni sevindiriyor.

Sizleri tanımaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Ece'nin ikinci yaşı (23 Haziran) şimdiden kutlu olsun.

Dr. Kağan Kocatepe

Merhaba ; Ben Raziye Gider

Eşimle 18 / 06 / 1995 yılında evlendik. İlk 5 yıl çocuk sahibi olmayı düşünmedik. 5 yıl geçtikten sonra hala cesaret edemiyor ve böyle bir sorumluluğu göze alamıyorduk. Ta ki; Kağan Bey ‘ in sitesindeki arkadaşların doğum hikayelerini okuyana kadar. Okudukça gözyaşlarına boğuluyor ve Allah’ ım böyle bir sevgiyi bana da nasip et diye her gün dua ediyordum. Her ay regl zamanım 3-5 gün geçiyor ve hamileyim diye testler yapıyordum. Ama sonuç negatifti. Gene ekim ayında regl zamanım 7 gün geçmişti. Ama bu sefer içimden bir ses testin sonucunun pozitif çıkacağını söylüyordu. İşyerimin yakınındaki bir hastaneye gidip, test yaptırdım. Sonucu beklerken zaman geçmek bilmedi ve kalbim çarpıyordu.
Sonuç pozitifti. 3 Kasım günü kendimi Kağan Bey ‘ in yanında buldum.
Bebeğimi ultrasonda gördüm. Ve dokuz aylık yolculuk başlamış oldu.

11 haftalık hamileyken düşük tehlikesi geçirdim. 1 ay yataktan hiç kalkmadan yattım. Tehlike geçtikten sonra işime geri döndüm. Hamileliğimin bundan sonrası çok iyi geçti. Son güne kadar işime devam ettim. Her ay kontrollerimi iple çekiyordum. Onu öyle özlüyordum ki. Normal doğumdan çok korktuğum için doğumun sezaryenle olmasını istiyordum. Tarih olarak 26 Haziran ‘ ı seçmiştim. Çünkü o gün annemin de doğum günü. Doktorumda beni kırmadı ve 26 Haziran 2002 tarihinde doğumu yapmak istediğim hastanede yer ayırttı. Ama kızım acele edip bu tarihten önce geldi.

22 Haziran 2002 tarihinde son kontrollerim yapılmak üzere her zaman gittiğim polikliniğe gittik. Son kontrolümde herşey normaldi. Artık kızımın aramıza katılmasına 3-4 gün kalmıştı. Doktorumuzun yanından, 26 Haziran ‘ da hastanede buluşmak üzere konuşup, ayrıldık. O gece uyandığımda saat 03:10 ‘ u gösteriyordu. Yatakta sanki çakılı kalmıştım ve idrarımı kaçırıyorum zannettim. Kalktım tuvalete gittim. Suyumun geldiğini anladım. Ve o an içimden bir ses artık kızımın gelmek için sabırsızlandığını söyledi.
Eşimi uyandırıp, ‘ Galiba kızımız gelmek istiyor’ dedim. Benim öyle söylememle birlikte yataktan bir fırlaması vardı ki, görülmeye değerdi. Bana ‘ Eminmisin ? ‘ dedikten sonra hemen Kağan Bey ‘ i aradı. Kağan Bey , derhal hastaneye gitmemizi ve kendisinin de oraya geleceğini söyledi. Ilık bir duş aldıktan sonra, hiç kimseye haber vermeden hastaneye geldik. Hastaneye geldiğimizde hemşire hanım beni NST ‘ye bağladı. Kolumdan kan aldı.

O sırada Kağan Bey geldi ve kontrol ettikten sonra , ‘Sancılarımın başladığını ve doğuma alabileceğini, ‘ söyledi. Ben hiç sancı falan hissetmiyordum.

Ama NST ‘ de sancılarım görünüyordu. Lavman işleminden sonra, doktorum ‘ Ben ameliyathaneye iniyorum, hazır olduğunda seni getirecekler. ‘ dedi. Hemşire hanım bana ameliyat önlüğünü giydirdi, başıma bir bone geçirdiler ve sedye ile götürdüler. Şaşkınlıktan ne yaptığımı bilmiyordum.

Eşimde benimle birlikte ameliyathanenin kapısına kadar geldi ve orada vedalaştık. Yeşil kıyafetler içinde bir bey beni karşıladı ve elimin üzerinden bir iğne yaptı, serum yeri açtı ve ‘ Bütün duyacağınız acı bundan ibaret , dedi.

Sedyeden ameliyat masasına geçtim. Sayabildiğim kadarıyla etrafımda 6 - 7 kişi vardı. Herkeste bir koşuşturmaca kimi elini yıkıyor, kimi diğerine havlu uzatıyordu. Doktorumu aradı gözlerim. ‘ Kağan Bey yok mu ? dediğimde ‘ Buradayım Raziye , diye seslendi. Biraz rahatlamıştım. Anestezi doktoru beni rahatlatmak için bir sürü sorular soruyordu. Personelin hepsi çok güleryüzlü ve neşeliydiler. Ama ben çok heyecanlıydım. İnanamıyordum dokuz ay geçmiş , kızıma kavuşmam için çok az zaman kalmıştı. Anestezi doktoru ‘ şimdi sizi uyutacağım ve ameliyatınız biter bitmez uyandıracağım , korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok. ‘ dedi. O an başımın döndüğünü hissettim. Bundan önce önüme bir perde çekildi ve göbeğime antiseptik bir madde sürüldü, o an biraz üşür gibi oldum. Bütün hatırladığım bundan ibaret. Uyanırken Kağan Bey ‘ in sesini duyar gibiydim.

Bana ‘ Raziye, uyan artık bak ECE doğdu. Çok güzel bir kızın oldu. ‘ diyordu. Bütün konuşulanları duyuyor ama cevap veremiyordum.

Eşim beni ameliyata aldıklarında ailelerimizi aramış . Odama getirildiğimde yarı uyanık bir haldeydim. Sonra dünyalar tatlısı kızımı emzirmek için getirdiklerinde gözyaşlarımı tutamadım. Çok ufak ve çok da şirindi. Ve kızım 23 Haziran 2002 tarihinde saat 05:38 ‘ de dünyaya merhaba, dedi.

Şuan ECE SİNEM 6 aylık oldu. 3,5 ay kendim baktıktan sonra işime geri döndüm. Ama onu öyle çok özlüyorum ki, her sabah evden ayrılmak benim için bir işkence haline geldi.

Allah herkese böyle bir sevgiyi nasip etsin.

Hamile kalmadan önce ve hamileliğim sırasında benim sorularıma sıkılmadan cevap veren ( Bana göre dünyanın en iyi doktoru ) doktor KAĞAN KOCATEPE’ ye ilgisinden ve samimiyetinden dolayı binlerce teşekkürler.

Hamileliğim sırasında gereksiz kaprislerimi çeken ve bana destek olan eşim ve kardeşim Vahide’ ye sonsuz teşekkürler.


İÇİMİZDEN BİRİ ARŞİVİNE GEÇMEK İÇİN TIKLAYIN© 2002 [ 9 AY 10 GÜN-Kitap: ISBN 975-6797-20-7 ]
© 2003 [28 Gün / Kadın Olmak- Kitap: ISBN 975-6797-46-0 ]
© 1999-2050 - Her hakkı Dr. Kağan Kocatepe'ye aittir.
Op. Dr. Kağan Kocatepe
>>Nispetiye Caddesi No:34
Levent / İstanbul>>